Jak dojechać z lotniska w Lizbonie na dworzec autobusowy Sete Rios?

Sete Rios to jedna z największych stacji przesiadkowych w Lizbonie. Dotrzemy z niej zarówno do autobusem jak i pociągiem do mniejszych miejscowości obok Lizbony (jak Nazare, Peniche czy Leiria), ale także na północy do Porto czy na południe, do Lagos i Faro. Poniżej przedstawiam jak najprościej dotrzeć do Sete Rios z lotniska Humberto Delgado. Do sprawdzenia rozkładu jazdy na miejscu niezmiennie polecam aplikację Moovit.

Jak dojechać autobusem z lotniska na dworzec autobusowy Sete Rios?

Między lotniskiem w Lizbonie, a Sete Rios kursuje autobus linii 2. Odjeżdża stosunkowo często (zależnie od dnia tygodnia co 10-20 minut), a podróż nim trwa około 20 minut. Bilet zakupiony u kierowcy kosztuje 2 Euro, jeśli mamy kartę Viva Viagem koszt wynosi 1,50 Euro (+0,50E za wyrobienie karty, jeśli jej nie mamy).

Jak dojechać metrem z lotniska w Lizbonie na dworzec autobusowy Sete Rios?

Stacja metra znajduje się przy wejściu na lotnisko (zaraz za wejściem do metra znajduje się duży parking). Niestety, nie ma możliwości bezpośredniego dostania się metrem z lotniska na Sete Rios.

Najpierw musimy skorzystać z linii linha Vermelha w kierunku Sao Sebastião, wysiąść na ostatnim przystanku (Sao Sebastião) i przesiąść się na linię Linha Azul w kierunku Reboleira, a następnie wysiąść po dwóch przystankach na Jardim Zoológico. Bezpośrednio ze stacji metra możemy przejść na dworzec autobusowy. Uwaga, to wszystko możemy zrobić kupując tylko JEDEN bilet Viva Viagem (1,50 Euro + 0,50 E za wyrobienie). Między stacjami nie potrzeby wychodzenia z metra ani ponownego odbijania karty – linie są obok siebie.

Ile kosztuje przejazd taksówką z lotniska w Lizbonie na Sete Rios?

Koszt przejazdu taksówką spod lotniska na Sete Rios wynosi zazwyczaj ok. 10 euro. Najpopularniejszą aplikacją do zamawiania taksówek w Portugalii jest Cabify. Na pierwszy przejazd przez aplikację z kodem rabatowym MATEUSZK17 otrzymasz 5 Euro rabatu. Najtańszym rozwiązaniem na ten moment jest wykorzystanie Bolt (dawniej Taxify). Cena przejazdu w tej aplikacji powinna wynieść ok. 9 euro.

Dodaj komentarz