Test PCR wymagany przy przyjeździe do Portugalii do 14 czerwca

Dekret opublikowany przez portugalski rząd 28 maja, przedłużył okres obecnych obostrzeń do 14 czerwca. Do Portugalii z innego kraju Unii Europejskiej nie wjedziemy bez okazania negatywnego testu PCR wykonanego minimum 72 godziny przed wylotem, oprócz testu wymagane jest posiadanie karty lokalizacyjnej.

Polska znajduje się na zielonej liście, zatem nie ma obowiązku odbycia kwarantanny po przylocie do Portugalii. Na ten moment nie ma informacji o zwolnieniu z wykonania testów, mając aktualne szczepienie. Portugalia zapowiedziała jednak dostosowanie się do unijnego certyfikatu na początku czerwca.

Jaki test wykonać?

Test PCR musi zostać wykonany min. 72 godziny przed wylotem do Portugalii. Test, który okazujemy, musi być w języku angielskim.

Na podstawie doświadczeń innych turystów, rekomendujemy poniższe tanie laboratoria:

-> covid19.gyncentrum.pl – test w punktach drive-thru w wielu miejscach Polski z kodem „lato2021!” z tłumaczeniem za 249 zł.
-> testujemy.org – test w punktach go-thru w Trójmieście, Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy i Wrocławiu z tłumaczeniem za 330 zł.

W przypadku testu na terenie Portugalii, polecamy skorzystanie z laboratoriów czerwonego krzyża (Cruz Vermelho). Test antygenowy to koszt 20 euro, test PCR 60 euro. Przed przybyciem należy zarejestrować się online: https://app.testescovidcvp.pt/en

Dodaj komentarz