Jak dolecieć z Polski do Lizbony? Najtaniej i najszybciej

Portugalia swoje granice powietrzne dla zagranicznych turystów otworzyła już od początku maja, jednak ze względu na blokadę lotnisk w Polsce, wylot z naszego kraju będzie dostępny dopiero od 15 lipca. Poniżej prezentuję stan na dzień 1 lipca 2020 (wpis aktualizowany). Na liście oprócz połączeń z Polski, znajdzie się parę z Niemiec, a także tych z przesiadkami (w Belgii, Holandii lub Anglii).

Niestety, połączenia Polski z Lizboną zostały mocno okrojone. Zlikwidowane zostały trasy z Wrocławia i Katowic, a loty z Warszawy bardzo mocno ograniczone. Wielu turystów jednak pyta czy w Portugalii jest bezpiecznie: Tak, notujemy ciągły spadek zachorowań, a portugalskie plaże zostały uznane za jedne z najbezpieczniejszych w Europie. Został również wdrożony system do śledzenia ilości plażowiczów i blokady plaż w przypadku przekroczenia ich ilości.

Z Warszawy do Lizbony

Z warszawskich lotnisk do Portugalii latają Ryanair, Wizzair, TAP Portugal (bezpośrednio od września), a także z przesiadkami Brussels Airlines czy Lufthansa (wszystkie z Okęcia).

Najtaniej i bezpośrednio

Najtańszym rozwiązaniem zazwyczaj jest skorzystanie z usług przewoźników low-cost. Zarówno w przypadku Wizzaira i Ryanaira w sezonie letnim „pokoronawirusowym” przeciętna cena powinna wynieść od 350 do 500 zł za bilet w obie strony.

Aktualną ofertę sprawdzisz tutaj.

Najtaniej z przesiadką

Rozwiązaniem alternatywnym i często tańszym jest wykorzystanie innych lotnisk baz Ryanair i Wizzair. W przypadku połączeń do Portugalii (do Lizbony, Porto, a szczególnie Faro, do którego lata tylko Ryanair) najlepsze są lotniska w Belgii (Bruksela Charleroi), Holandii (Eindhoven) czy Londynie (Stansted). Jeśli odpowiednio zaplanujemy swój lot, możemy zaoszczędzić ok. 100-200 zł, z kilku kilkudziesięciominutowym narzutem czasu.

Inną opcją jest wykorzystanie belgijskiego przewoźnika Brussels Airlines, często zdarza się, że lot przez Brukselę kosztuje tyle samo lub mniej co propozycja od Wizzaira czy Ryanaira. Aktualną ofertę sprawdzisz tutaj.

Najwygodniej

Najkrócej i „najwygodniej” z Warszawy do Lizbony lata portugalska narodowa linia lotnicza TAP Air Portugal. W przypadku taryfy discount średnia cena połączenia w obie strony to ok. 700-800 zł, a taryfie biznes ok. 3x więcej. TAP bezpośrednio połączenia z Warszawy do Lizbony ma uruchomić dopiero we wrześniu.

Z Krakowa do Lizbony

Z krakowskich Balic do Lizbony bezpośrednio lata wyłącznie irlandzki Ryanair, rozwiązaniem alternatywnym, ale wymagającym już przesiadki, może być wykorzystanie niemieckiej Lufthansy.

Ryanair

Przeciętny koszt lotu w obie strony między Krakowem, a Lizboną Ryanairem to około 400 500 zł. Wszystko jednak zależy od terminu, promocji itd. Aktualną ofertę można sprawdzić tutaj.

Z przesiadką

Z punktu widzenia wygody najlepszym wyborem wydaje się lot Lufthansą. Ta oferuje przesiadkę np. we Frankfurcie. Lot trwa wtedy od 5 do 6 godzin i często zamyka się w kwocie 700 zł w obie strony. Aktualną ofertę można sprawdzić tutaj.

Z Wrocławia do Lizbony

Niestety, po koronawirusowym zamieszaniu Ryanair zrezygnował z połączenia Wrocław Lizbona. Możliwy jest tylko lot z przesiadką (Lufthansa) lub np. lot do Faro w Algarve i podróż do Lizbony pociągiem lub samochodem.

Z przesiadką z Wrocławia do Lizbony

Z Wrocławia do Lizbony lata również Lufthansa. Oferta jest praktycznie identyczna jak w przypadku połączenia Kraków Lizbona, najpierw wylot do Monachium/Frankfurtu, a następnie przesiadka na samolot do Lizbony. Koszt wynosi często wynosi 700 800 zł w obie strony.

Z Katowic

Niestety, Wizzair zrezygnował z połączenia Katowice Lizbona. Jedyną możliwością jest wybranie lotu z przesiadką np. Ryanairem korzystając z lotniska London Stansted.

1 komentarz do “Jak dolecieć z Polski do Lizbony? Najtaniej i najszybciej”

  1. Dzięki za przydatny artykuł 🙂 Portugalia robi się coraz popularniejszym kierunkiem 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz