Jak dolecieć z Polski do Lizbony? Najtaniej i najszybciej [2022]

Portugalia z roku na rok staje się coraz bardziej popularną destynacją turystyczną, a do jej perły i stolicy zarazem – Lizbony, trafia najwięcej podróżujących. Poniżej prezentuję stan na dzień 25 czerwca 2022 (wpis aktualizowany). Na liście oprócz połączeń z Polski, znajdzie się parę z Niemiec, a także tych z przesiadkami (w Belgii, Holandii lub Anglii).

Niestety w tym roku, połączenia Polski z Portugalią zostały mocno okrojone. Ryanair nie lata już latem z Wrocławia, a Wizzair pozostawił wyłącznie połączenie z Warszawy.

Z Warszawy do Lizbony

Z warszawskich lotnisk do Portugalii latają Ryanair, Wizzair, TAP Portugal (codziennie), a także z przesiadkami Brussels Airlines czy Lufthansa (wszystkie z Okęcia).

Najtaniej i bezpośrednio

Najtańszym rozwiązaniem zazwyczaj jest skorzystanie z usług przewoźników low-cost. Zarówno w przypadku Wizzaira i Ryanaira w sezonie letnim 2022 przeciętna cena powinna wynieść od 500 do 800 zł za bilet w obie strony. Względem ubiegłego roku to kilkunastoprocentowa podwyżka.

Aktualną ofertę sprawdzisz tutaj.

Najtaniej z przesiadką

Rozwiązaniem alternatywnym i często tańszym jest wykorzystanie innych lotnisk – baz Ryanair i Wizzair. W przypadku połączeń do Portugalii (do Lizbony, Porto, a szczególnie Faro, do którego lata tylko Ryanair) najlepsze są lotniska w Belgii (Bruksela Charleroi), Holandii (Eindhoven) czy Londynie (Stansted). Jeśli odpowiednio zaplanujemy swój lot, możemy zaoszczędzić ok. 100-200 zł, z kilku kilkudziesięciominutowym narzutem czasu.

Inną opcją jest wykorzystanie belgijskiego przewoźnika Brussels Airlines, często zdarza się, że lot przez Brukselę kosztuje tyle samo lub mniej co propozycja od Wizzaira czy Ryanaira. Aktualną ofertę sprawdzisz tutaj.

Najwygodniej

Najkrócej i „najwygodniej” z Warszawy do Lizbony lata portugalska narodowa linia lotnicza – TAP Air Portugal. W przypadku taryfy discount średnia cena połączenia w obie strony to ok. 1300-1500 zł. W taryfie promocyjnej lub przy rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, cena może wynieść poniżej 1000 zł.

Z Krakowa do Lizbony

Z krakowskich Balic do Lizbony bezpośrednio lata wyłącznie irlandzki Ryanair, rozwiązaniem alternatywnym, ale wymagającym już przesiadki, może być wykorzystanie niemieckiej Lufthansy.

Ryanair

Przeciętny koszt lotu w obie strony między Krakowem, a Lizboną Ryanairem to około 600 – 800 zł. Wszystko jednak zależy od terminu, promocji itd. Aktualną ofertę można sprawdzić tutaj.

Z Wrocławia do Lizbony

Niestety, w tym roku Ryanair ponownie zrezygnował z połączenia Wrocław – Lizbona w sezonie letnim. Możliwy jest tylko lot z przesiadką (Lufthansa) lub np. lot do Faro (też z przesiadką) w Algarve i podróż do Lizbony pociągiem lub samochodem.

Z Katowic

Niestety, Wizzair zrezygnował z połączenia Katowice – Lizbona. Jedyną możliwością jest wybranie lotu z przesiadką np. Ryanairem korzystając z lotniska London Stansted.

1 komentarz do “Jak dolecieć z Polski do Lizbony? Najtaniej i najszybciej [2022]”

  1. Dzięki za przydatny artykuł 🙂 Portugalia robi się coraz popularniejszym kierunkiem 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz