Oficjalnie: Zakaz lotów do Portugalii zniesiony!

W dniu dzisiejszym (11.08) w dzienniku ustaw opublikowane zostało nowe rozporządzenie regulujące loty z Polski. Po blisko dwóch miesiącach oczekiwania z listy blokad oficjalnie zniknęła Portugalia. Loty wracają od 12 sierpnia!

Pełną treść ustawy znajdziecie tutaj.

Co trzeba wiedzieć przed przylotem do Portugalii? Zasady sanitarne zw. z koronawirusem są dość podobne do sytuacji w Polsce. W komunikacji publicznej i sklepach nosimy maseczki, podobnie w restauracjach (możemy je zdjąć siedząc przy stoliku), nie jest wymagane noszenie maseczek w przestrzeni publicznej.

W samolocie do Portugalii otrzymamy do wypełnienia formularz lokalizacyjny, można go wcześniej pobrać tutaj (zazwyczaj jednak jest rozdawany na pokładzie linii lotniczej). W drodze powrotnej do Polski musimy również wypełnić polski formularz w formie papierowej. Do pobrania tutaj.

 

9 komentarzy do “Oficjalnie: Zakaz lotów do Portugalii zniesiony!”

 1. Czy to pewne ze nie bedzie problemow na granicy dla obywatela Polski jesli poleci do Portugalli z przesiadką np w Berlinie?

  Odpowiedz
  • Tak, pewne – praktykowane 🙂 Może Pani bez problemu dostać się z Berlina do Portugalii docierając wcześniej na lotnisko samochodem czy samolotem. Podobnie z lotem przez Brukselę, Madryt i inne.

   Odpowiedz
 2. Czy to oznacza, że ​​bezpośrednie loty Portugalia-Polska zabronione, ale bezpośrednie loty Polska-Portugalia możliwe ?!

  Odpowiedz
  • Zgodnie z treścią rozporządzenia – tak, w praktyce – nie. Żaden z przewoźników nie wykonuje z Polski do Portugalii bezpośrednio.

   Odpowiedz
  • Na ten moment nie ma żadnych informacji (również projektu ustawy w BIP). Niestety, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz