doPortugalii.pl

Wszystko co powinieneś wiedzieć przed wyjazdem do Portugalii
Lizbona

TOP10 najpiękniejszych plaż w pobliżu Lizbony

Poniżej publikujemy subiektywnie zestawienie 10 najpiękniejszych plaż w pobliżu Lizbony.

Areia BrancaLourinhã

Areia Branca

Plaża Areia Blanca to świetne miejsce dla osób poszukujących wrażeń i rozrywki. Możesz cieszyć się dniem korzystając z takich atrakcji jak surfing, bodyboarding czy nauka gry w golfa, dzięki polu do minigolfa położonemu blisko plaże. Znajdziesz tutaj również restauracje i bary, które uatrakcyjnią twój pobyt na tej pięknej plaży.

Sao Juliao – Sintra

Plaża Sao Juliao jest jedną z najbardziej popularnych plaży znajdujących się w mieście Sintra. Otoczona klifami, bardzo doceniana przez suferów, wędkarzy oraz miłośników natury. Wejdź na klify, jeśli chcesz cieszyć się widokiem na piękną Ericeirę.

Magoito – Sintra

Panoramio: Margarida Bico

Plaża Magoito jest znana dzięki klifom położonym wzdłuż wejścia na plażę. Na południe od plaży zobaczysz Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy.

Adraga – Sintra

Plaża Adraga otoczona jest przez wzgórza i klify wchodzące w skład Parku Naturalnego Sintra-Cascais.  Jest ona popularna wśród plażowiczów i wędkarzy. W pobliżu znajdziesz restauracje, publiczne toalety oraz możesz odwiedzić jaskinię Pedra de Alvidrar.

W 2003 roku plaża Aldraga została uwzględniona w prestiżowym zestawieniu 20 najlepszych plaż  Europy.

Guincho – Cascais

Plaża Guincho jest największą w Cascais, jest idealnym miejscem do surfingu, kitesurfingu czy windsurfingu. Ze względu na częstotliwość i intensywność wiatru oraz gwałtowne prądy wodne, utrudnienia mogą napotkać osoby chcące popływać. Jednakże przy zwykłych warunkach pogodowych, plaża Guincho jest jedną z najprzyjemniejszych miejsc w regionie.

Wzdłuż plaży można znaleźć wiele restauracji, luksusowych hoteli oraz klubów, w których imprezy trwają całą noc. Plaża jest znana na całym świecie dzięki kolejnym z cyklu filmowi przygód Jamesa Bonda – „W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”.

Tamariz – Estoril, Cascais

Plaża Tamariz zlokalizowana jest w Estoril, blisko stacji kolejowej. Oddzielona od ogrodów kasyna w Estoril, zlokalizowana przy ulicy i torach kolejowych, z wieloma barami i klubami nocnymi, jest jedną z najbardziej turystycznych atrakcji regionu. Przy plaży znajdziesz basen z wodą oceaniczną, do którego dostęp jest bezpłatny.

Carcavelos – Cascais


Zlokalizowana 20 minut od Lizbony, plaża Carcavelos jest często odwiedzana przez mieszkańców stolicy.  W tym miejscu znajdziesz restauracje, bary otwarte aż do świtu, szkołę sportów wodnych, takich jak surfing i windsurfing oraz miejsce do gry w piłkę i siatkówkę plażową.

Meco – Sesimbra, Setubal
Otoczona przez klify, plaża Meco jest uważana za mekkę portugalskiego naturyzmu. Plaża jest często odwiedzana przez rodziny doceniające spokój, piękne plaże oraz krystalicznie czystą wodę.

Galapos – Setubal

Otoczona przez górę Serra de l’Arrábida, plaża Galapos jest rajem na ziemi, ze złocistym piaskiem na plaży i krystalicznie czystą, niebieską wodą.  Jest idealnym miejscem do pływania i nurkowania.

Figueirinha – Setubal

Czysta woda oraz otaczający piękny krajobraz przyczyniają się do dużej popularności plaży wśród osób odwiedzających Lizbonę i jej okolice. Bez problemu znajdziesz na niej kawiarnie, restauracje, wynajmiesz parasole, a latem także opiekę ratownika.

Foto: Flickr, [1], [2], [3]

 

Dodaj komentarz