Lisboa Oriente to największa stacja kolejowa w Lizbonie. Dojazd na nią pozwoli nam dotrzeć zarówno na południe Portugalii (do Lagos, Portimao czy Albufeiry), ale także na północ kraju (do Porto czy Bragi). Poniżej krótko przedstawiam jak dostać się na ten dworzec z lotniska Humberto Delgado.

Jak dojechać z lotniska w Lizbonie na dworzec kolejowy Lisboa Oriente autobusem?

Najczęściej między dworcem Oriente, a lotniskiem poruszają się autobusy. Oba miejsca łączą linie 705, 739, 750 i 744. Bilet zakupiony u kierowcy kosztuje 2 Euro, jeśli mamy kartę Viva Viagem koszt wynosi 1,50 Euro (+0,50E za wyrobienie karty, jeśli jej nie mamy). U kierowcy zapłacimy wyłącznie gotówką, automaty przyjmują płatności zarówno gotówką jak i kartą.

Jak dojechać z lotniska na dworzec Oriente metrem?

Odkąd w 2012 roku zakończona została budowa nowej linii, najszybszym sposobem transportu z lotniska w Lizbonie jest metro. Stacja metra znajduje się zaraz przy wejściu na lotnisko (za wejściem znajduje się duży parking, trudno przegapić:). Lotnisko z Oriente łączy linia linha Vermelha w kierunku Sao Sebastião. Między lotniskiem, a Oriente są dwa przystanki, a podróż trwa około 6 minut. Aby dostać się na stację metra wymagane jest “odbicie” karty Viva Viagem. Za bilet jednorazowy zapłacimy zatem 1,50 Euro + 0,50 Euro jako koszt wyrobienia karty, jeśli jej nie mamy.

Ile kosztuje przejazd taksówką z lotniska na dworzec Oriente?

Koszt przejazdu taksówką spod lotniska na Oriente wynosi zazwyczaj od 6-7 euro.

Najpopularniejszą aplikacją do zamawiania taksówek w Portugalii jest Cabify. Na pierwszy przejazd przez aplikację z kodem rabatowym MATEUSZK17 otrzymasz 5 Euro rabatu. Najtańszym rozwiązaniem na ten moment jest wykorzystanie Bolt (dawniej Taxify). Koszt przejazdu wynosi 4-5 Euro.

 

Zdjęcie: Vicuna R

Zobacz komentarzeUkryj komentarze.

Dodaj komentarz